Już 14 września 2023 roku o godzinie 9:20 odbędzie się Javeloper, na który serdecznie zapraszamy! Wydarzenie będzie w formie konferencji online.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, a bilet na wydarzenie jest dostępny do pobrania na stronie: https://javeloper.pl/

RAMY CZASOWE:

  • Początek – 9:20
  • Koniec – 17:30

W PLANACH JEST WIELE CIEKAWYCH PREZENTACJI. MIĘDZY INNYMI:

  • Programista spotyka startup – Łukasz Filut. 

Dynamiczna historia kilku ludzi i startupów w których pracowali, skupiająca się na specyfice i wymaganiach jakie stawia przed nami startup.

Czym różni się praca w korporacji od pracy w startupie?

Czym jest mityczna elastyczność?

Czy faktycznie muszę robić wszystko?

Jakie elementy architektury są kluczowe?

Na co zwracać uwagę podczas wchodzenia w taki temat zawodowo?

Jednym zdaniem instrukcja obsługi startupu dla programisty. Będą przykłady, będa fackupy, będą sukcesy. Wszystko by wybrać dobrze i zrealizować cel czyli zbudować wartościową firmę, która zachwyci inwestorów.

  • Jak osiągnąć (złą?) wydajność – studium przypadków – Krystian Zybała.

Świeżutki greenfieldzik pojawia się na horyzoncie, nowe technologie, high performance, Kafka, Mongo, Postgres, Oracle? A może coś jeszcze? Myślisz sobie mikroserwisy będą, będzie zabawa… Wymagania są proste, tanio dobrze i przede wszystkim 10 kk rps na query modelu ma być… bo przecież CQRS, prawda? Razem z zespołem i kadrą menadżerską ostrzycie sobie ząbki bonus roczny za piękny… no właśnie co? Fuckup czy sukces? Pogadajmy trochę o tym, weźmy pod uwagę parę czynników na tapet  i zobaczymy czy to ma sens…

USŁYSZYMY MIĘDZY INNYMI:

  • Paweł Bogdan – Programista Javy z kilkuletnim doświadczeniem komercyjnym. Mam na swoim koncie również przygody z Pythonem i Scalą. Lubię uczyć i dzielić się wiedzą. Aktualnie programuję dla firmy Grid Dynamics.
  • Emilia Smółko – Emilia jest architektem rozwiązań w AWS. Projektuje nowe, optymalizuje istniejące, wspiera rozwiązania wykorzystujące technologie AWS. Poznawanie nowych technologii i ciągłe poprawianie to jej domena. Ponad 20 lat temu rozpoczynała swoją karierę jako Java developer.

WAŻNE INFORMACJE:

Osoba biorąca udział musi zarezerwować bezpłatny bilet, dzięki któremu otrzyma link umożliwiający dostęp do wydarzenia.