Pandemia znacząco wpłynęła na rynek pracy i zweryfikowała, które zawody można określić jako deficytowe. Jeśli szukasz intratnej posady w czasach popandemicznych i chcesz zmienić branżę, najlepiej postaw na IT. W sektorze nowoczesnych technologii wciąż jest duże zapotrzebowanie na pracowników.

Gdzie szukać ofert pracy w IT?

Znamiennym dowodem dużego zapotrzebowania na specjalistów IT w czasach popandemicznych jest wzrastająca liczba ofert pracy. Możesz się z nimi zapoznać na przykład za pośrednictwem portalu Pracuj.pl, wybierając ogłoszenia z interesującego Cię regionu. Na pewno będziesz zaskoczony ilością ofert dedykowanym zarówno specjalistom, jak i osobom początkującym. Obecnie nawet juniorzy nie mają problemu z szybkim znalezieniem pracy w IT, co wiąże się z rosnącym popytem na osoby związane z sektorem nowoczesnych technologii.

Jak rozpocząć karierę w branży IT?

Chcesz budować swoją karierę zawodową w IT? To prostsze, niż myślisz! Obecnie dla pracodawców priorytetem są konkretne umiejętności kandydatów. Nie musisz mieć informatycznego wykształcenia, chociaż niewątpliwie może być ono dodatkowym atutem. Wystarczy jednak ukończony kurs lub szkolenie, jeśli nauczyłeś się na nim obsługi konkretnej technologii. W czasach popandemicznych pracodawcy poszukują przede wszystkim kandydatów z dobrą znajomością języków programowania, takich jak Python, Java, JavaScript, .NET czy C++. Niezależnie od ukończonego przez Ciebie kierunku studiów, możesz zdecydować się na przykład na intensywny kurs z programowania typu bootcamp, aby szybko zdobyć niezbędne umiejętności.

Jakich specjalistów szukają pracodawcy?

W czasach popandemicznych największą szansę na szybkie zdobycie posady w IT mają przede wszystkim programiści. Poszukiwani są między innymi front-end developerzy oraz fullstack developerzy. Rynek pracy jest także otwarty na specjalistów zajmujących się analizą danych. Wzrasta też zapotrzebowanie na osoby specjalizujące się wdrażaniem środowisk chmurowych oraz związane z bezpieczeństwem IT.

Jeśli chcesz znaleźć pracę w branży niekoniecznie związanej z Twoim kierunkiem studiów, postaw na IT. W sektorze nowoczesnych technologii wciąż jest duży popyt na różnych specjalistów, ale zatrudnienie mogą także zdobyć osoby początkujące.