W styczniu 201 roku Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (Warszawa), Stowarzyszenie Homo Faber (Lublin) i Stowarzyszenie Nomada (Wrocław) – jedne z największych organizacji społecznych w Polsce udzielające wsparcia prawnego cudzoziemcom i cudzoziemkom, uchodźcom i uchodźczyniom rozpoczęły wspólne działanie pod hasłem “Wyjść z cienia”.
W ramach współpracy partnerskiej oferujemy nieodpłatną pomoc prawną, proceduralną i językową osobom pokrzywdzonym przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami na tle etnicznym, religijnym, narodowościowym, czy z powodu koloru skóry.
Jak pomagamy?
– Prowadzimy punkty nieodpłatnego poradnictwa prawnego. Prawniczki, radcowie i adwokaci udzielają wsparcia prawnego na dwa sposoby: zdalnie (e-maile, telefony, komunikatory) i osobiście – w siedzibach naszych organizacji oraz towarzyszą klientkom i klientom w załatwianiu spraw administracyjnych. Mamy w zespołach psychologów i mediatorów.
– Spotkania i konsultacje są poufne, bezpłatne, z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa osobie pokrzywdzonej przestępstwem.
– Wsparcie prowadzimy w językach niezbędnych do swobodnej komunikacji z osobami zgłaszającymi się. Jeśli wymagane jest tłumaczenie – zapewniamy je.
Jak skorzystać z pomocy?
W Lublinie należy zgłosić się do Stowarzyszenia Homo Faber
Mail: info@hf.org.pl
Telefon: 602 430 868
Strona www: http://hf.org.pl
We Wrocławiu należy zgłosić się do Stowarzyszenia Nomada
Mail: counselling@nomada.info.pl
Telefon: +48 791 576 459
Strona www: https://nomada.info.pl
W Warszawie należy zgłosić się do Stowarzyszenia Interwencji Prawnej
Mail: biuro@interwencjaprawna.pl
Telefon: 792 568 561
Strona www: https://interwencjaprawna.pl
Wsparcie jest bezpłatne, dla wszystkich potrzebujących.